Close
(0) آیتم ها
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
همه دسته ها
  Filters
  انتخاب زبان
  جستجو

  خاک کوکوپیت چیست؟

  خاک کوکوپیت چیست؟

  کوکوپیت (coco peat) نوعی بستر کشت است که از الیاف پوست میوه نارگیل به دست می‌آید.

   کوکوپیت بیشتر در ترکیب خاک گیاهان و گل‌های آپارتمانی و به‌ویژه برای صادرات گل‌ها و کاکتوس‌ها استفاده می‌شود.

  کشورهای مختلف اجازه صادرات انواع گیاه را فقط درخاک کوکوپیت صادر می‌کنند. کوکوپیت ها به صورت قالبی و فشرده در بازار موجود می‌باشد که با اضافه کردن آب از حالت فشرده خارج می‌شود.

  نکته: در بازار شاهد انواع کاکتوس‌ها و ساکولنت های وارداتی هستیم که کلاً در خاک کوکوپیت هستند، توجه داشته باشید به دلیل صادرات از این خاک استفاده شده است و بهتر است خاک آنها را عوض کنید و از خاک کاکتوس استفاده کنید، زیرا نگهداری بلند مدت در خاک کوکوپیت به دلیل نگهداری زیاد آب باعث پوسیدگی ریشه می‌شود. مگر اینکه بسیار اصولی نگهداری شود.

  از کوکوپیت برای پالونیا در دوره نشا می‌توان استفاده کرد یعنی زمانی که از بستر و خزانه اولیه جدا می‌کنیم.

  فواید کوکوپیت

  کوکوپیت نسبت به پیت ماس آب بیشتری نگهداری می‌کند و بستر مناسبی است برای گیاهانی که به آبیاری زیادی نیاز دارند. کوکوپیت به رشد باکتری، قارچ و علف هرز مقاوم است. از لحاظ فیزیکی مقاوم است و به کندی تجزیه می‌شود_ بعد از حدود ده سال شروع به تجزیه می‌کند_. کوکوپیت کاملا  آلی است. هیچ گونه تأثیر نامطلوبی بر محیط زیست ندارد. کوکوپیت به تهویه خاک کمک می‌کند و از سخت شدن خاک جلوگیری می‌کند و تخلخل خاک را افزایش می‌دهد.

  کوکوپیت می‌تواند به‌عنوان یک محیط کشت بدون خاک در هیدروپونیک مورد استفاده قرار بگیرد.

  معایب کوکوپیت

   کمبود موادغذایی ازجمله معایب کوکوپیت هست که البته به همین دلیل بیشتربرای کاشت بذرو قلمه از کوکوپیت استفاده می‌شود چون تا زمان تشکیل کامل ریشه گیاه نیازی به غذا ندارد و البته بعدازریشه زایی هم می‌توان غذای گیاه را تأمین کرد. درصورت تامین غذا این مشکل حل می‌شود.

  نظر خود را بیان کنید
  بستن
  اپلیکیشن دیبای سبز
  دانلود از کافه بازار
  دانلود از کافه بازار
  دانلود از گوکل پلی