Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Change Language
  Search

  نگاهی به منظر مدرن و معاصر

  منظر مدرن و معاصر

  بیان تفاوت این دو سبک در منظر سختر از تفاوت آنها در معماری است. چون یک منظر مدرن میتواند در فضای خانه ی مدرن، معاصر یا سنتی اجرا شود و همینطور یک منظر معاصر میتواند در خانه ی مدرن معاصر یا سنتی باشد که بستگی به اهداف زیبایی شناسی و طراح آن دارد. به علاوه گیاهان به خودی خود متعلق به هیچ سبک خاصی نیستند. گیاهان میتوانند در زمینه ­های مختلفی برای نشان دادن سبک مشخصی استفاده شوند. در منظر سبک ها بیشتر به وسیله­ ی شکل باغچه­ ها، نوع مصالح مورد استفاده و ترتیب و نظم گیاهان شناخته میشوند تا نوع گیاهان استفاده شده.

  منظر مدرن:

  منظر مدرن با خطوط صاف، لبه های تیز و به صورت مینیمالیست شناخته میشود. منظر مدرن معمولا معتقد است کوچکترین عنصر هم اهمیت زیادی دارد (less is more). یک ترکیب رنگی کمرنگ و یا تک رنگ و فقط یک تا سه نوع مختلف از گیاهان که در بخش­هایی از یک خط مستقیم قرار دارند برای طراحی بهتر است. متداولترین گیاهان مورد استفاده در منظر مدرن با توجه به ویژگی­های سادگی  و مجسمه مانند بودن آنها عبارتند از جعبه چوب شمشاد، بامبو، سرخس و برگ بو. صرف نظر از نوع گیاه، مطمئن شوید که گیاهان ساده را با فرم های متفاوتی انتخاب کنید.

  طراحی خانه و منظر توسط معماران KZ

  طراحی منظر توسط GUNN، معمار منظر

  منظر معاصر:

  منظر معاصر در مقایسه با منظر مدرن تمایل به طبیعی بودن بیشتر و به کار بردن منظر نرم دارد. منظر معاصر از امکاناتی که در سایت قرار دارد استفاده کرده و فضا را با بیشتر کردن گیاهان و تغییر فرم ها بهبود می بخشد.در منظر معاصر، منحنی ها مورد استقبال قرار می گیرند، اما باید مناسب فضا باشند، تاکید بر استفاده از چوب اغلب وجود دارد، و گل های روشن هستند، هر چند که آنها باید مرزها و فضاهای مشخص داشته باشند. و باز هم کوچکترین عناصر اهمیت دارند.

  طراحی شده توسط طراحی منظر ملبورن

  Reed Hilderbrand, ASLA

  Leave your comment
  Blog archive