Close
(0) آیتم ها
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
همه دسته ها
  Filters
  انتخاب زبان
  جستجو

  ویواریوم چیست ؟

  ویواریوم چیست ؟

  ویواریوم

   

  اول از هر چیز بهتر است واژه ی ویواریوم را توصیف کنیم :ویواریوم،واژه ای لاتین به معنای "محلی برای زندگی" است که اغلب به صورت فضایی بسته برای نگهداری گیاهان و برخی جانوران(خزندگان) ساخته میشود.در واقع بخشی از اکوسیستم است که در مقیاسی کوچکتر شبیه سازی میشود.

  این سیستم در نگاه اول،شباهت زیادی به آکواریوم دارد و تنها یک تفاوت دارد.این که به جای ماهی،در آن گل و گیاه نگهداری میشود.

  ویواریوم،یک اکوسیستم تقریباٌ مستقل است که در آن مقدار نور،خاک،تعداد و نوع گیاهان به گونه ای انتخاب میشوند که بعد از طراحی،دیگر نیاز به رسیدگی زیاد مانند آبیاری و کوددهی مداوم و تعویض پیاپی خاک،ندارد و تنها به مقدار معینی آبیاری نیاز دارد که آن هم یک مرتبه در ماه است.

  گیاهانی که برای این سیستم میتوان استفاده نمود،گیاهان سازگار با زندگی شهری بوده به طوری که حتی بدون نور خورشید و حتی با نور لامپ کم مصرف هم میتوانند به زندگی خود ادامه دهند.

  این سیستم نیازی به رسیدگی مداوم و روزانه ندارد و در صورت پیش آمدن مسافرت های بلند مدت نیز،به راحتی به زندگی و رشد و نمو خود ادامه میدهند.

   

  ویواریوم در واقع برای نگهداری گیاهان آبزی ساخته میشود که شرایط نگهداری خاصی دارد که به شرح زیر است :

  گیاهان آبزی به همان آب و دمایی احتیاج دارند که ماهیان زینتی آکواریومی احتیاج دارند.که منظور از شرایط مطلوب،دمای 22 تا 27 درجه و PH خنثی میباشد.لازم به ذکر است که نور طبیعی به مراتب نوری مناسب تر از  نور مهتابی است زیرا؛نور طبیعی چرخه ی منظم خواب و بیداری را حفظ میکند و مسلم است که گیاه در شرایط طبیعی رشد بهتری دارد.

  نکته ی خیلی مهمی که در نگهداری این سیستم باید بدانیم این است که یکی از مهمترین عوامل پوسیدگی گیاهان در این سیستم،استفاده از داروهای گوناگون و نمک در آن است.

   

  نظر خود را بیان کنید
  بستن
  اپلیکیشن دیبای سبز
  دانلود از کافه بازار
  دانلود از کافه بازار
  دانلود از گوکل پلی