Close
(0) آیتم ها
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
همه دسته ها
  Filters
  انتخاب زبان
  جستجو

  پرورش درخت افرای سرخ

  پرورش درخت افرای سرخ

   

  نام انگلیسی: Japanes Maple

  نام علمی:  Acer palmatum

  خانواده: Aceraceae

  نام های دیگر:Red emperor maple, palmate maple, Japanese maple smooth, Japanese maple

  بومی: ژاپن، کره، چین، شرق مغولستان و جنوب شرقی روسیه

  درخت افرا سرخ سیستم ریشه ای سطحی دارد. در معرض باد شدید نباید قرار داشته باشد. بهتر است در محل سایه آفتاب کاشته شود. خاک مناسب برای این گیاه خاکی سبک است .

  آبیاری افرا باید به صورت منظم انجام گیرد و خشکی را به صورت کوتاه مدت می تواند تحمل کند. برای حفظ رطوبت از مالچ به عمق 7 سانتی متر استفاده کنید.

  بهترین زمان کاشت درخت افرا اواخر بهار است زمانی که خاک کمی گرم شده است، به این ترتیب تا آغاز زمستان می تواند ریشه های کافی را بدست آورد. درگیاهان جوان تازه کاشته شده بهتر است در زمستان ناحیه ریشه را به یک لایه کاه و چوب کاج بپوشانیم و تاج گیاه را نیز بپوشانیم.

  کشت دانه در تمام طول سال امکان پذیر است. دانه ها باید ابتدا تحت درمان سرد قرار گیرند، شما باید آنها را در یخچال قرار دهید تا در حدود 14 روز در دمای 3 تا 8 درجه سانتیگراد قرار بگیرند و سپس آنها را در آب گرم به مدت 24 ساعت خیس کنید.

  بعدا آنها در حدود 1 سانتیمتر در خاک کشت می شوند، بستر باید مرطوب باشد که بذرها جوانه بزنند. دوره جوانه زدن 6 تا 10 هفته در یک مکان روشن و متوسط است. به محض اینکه جوانه های جوان چند برگ دارند، می توان آنها را جدا کرد. در سال اول، توصیه می شود آنها را در خانه در زمستان بگذارید و تا بهار دیگر آنها را به فضای بیرون منقل کنید.

  تحت شرایط مطلوب، افرا ژاپنی کاملا بدون عارضه است. با این حال، آن مستعد ابتلا به Verticillium ناشی از قارچ است. این قارچ ها در زمین زندگی می کنند و در ریشه های درختان گسترش می یابند و آنها را مسدود می کنند. در نتیجه، افرا دیگر به اندازه کافی آب و مواد مغذی دریافت نمی کند و در نهایت می میرد. نشانه های اولیه آن، خم شدن، خشک شدن برگ ها  و شاخه های در حال مرگ است. این مشکل درمان ندارد و تنها راه آن حذف کامل گیاه است. بایستی قبل از کاشت گیاه به شرایط خاک توجه کنید که آلوده به Verticillium نباشد.

  نظر خود را بیان کنید
  بستن
  اپلیکیشن دیبای سبز
  دانلود از کافه بازار
  دانلود از کافه بازار
  دانلود از گوکل پلی