Close
(0) آیتم ها
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
همه دسته ها
  Filters
  تنظیمات
  جستجو
  خبرخوان

  بلاگ

  نور مصنوعی در کشاورزی و انواع آن
  0 نور مصنوعی در کشاورزی و انواع آن

  گیاهان برای فوتوسنتز به طول موجی بین 460 نانومتر تا 650 نانومتر احتیاج دارند که با توجه به طیف پیوسته نور خورشید این محدوده تامین میشود .

  و همچنین به شدت نوری بین 200 لوکس نوری برای گیاهان سایه پسند تا 15000 لوکس نوری برای گیاهان افتاب دوست نیاز دارند .

  اما جایی که نور خورشید کم میشود یا وجود ندارد مانند داخل اپارتمان ها یا ورودی برخی از خانه ها و یا حتی در گلخانه های بعضی از مناطق در فصل زمستان بحـث استفاده از نور مصنوعی به جای نور خورشید و یا مکمل نور خورشید پیش می آید .

  اما چه نوع نوری برا...

  خانه ی سبز
  0 خانه ی سبز

  گرايش دكوراسيون داخلي منزل در سال ٢٠١٨ ايجاد محيطي راحت و آرامش بخش است . در دكوراسيون داخلي سال ٢٠١٨ اكسسوري هاي خانه جايگاه ويژه اي دارند و بسته به سبك زندگي و سليقه افراد مي تواند فضاهاي فوق العاده اي را با رنگ هاي سفيد ، سبز نعنايي ، مشكي ، مسي و رنگ برنز ايجاد نمايند.

  دیش گاردن چیست ؟
  0 دیش گاردن چیست ؟

  دیش گاردن :

  دیش گاردن یا باغ ظرفی،به معنای پیاده سازی منظره ای بزرگ در ابعاد کوچک است که میتوانیم از ماکت های مختلفی برای شبیه سازی مناظر استفاده کنیم.

  نکته ی قابل توجه و مهم در این سیستم به این صورت است که در طراحی آن،باید از گل ها و گیاهان هم خانواده استفاده شود که هم از لحاظ نوع نور و هم از لحاظ میزان آبیاری مشابه باشند.

  این نکته را هم باید در نظر داشته باشیم که اندازه ی ریشه های هر گل و تعداد کلی آن را باید با توجه به اندازه ی ظرف انتخاب کنیم که حداقل بین یک سال تا دو سال به همان اندازه ی...

  ویواریوم چیست ؟
  0 ویواریوم چیست ؟

  ویواریوم :

  اول از هر چیز بهتر است واژه ی ویواریوم را توصیف کنیم :

  ویواریوم،واژه ای لاتین به معنای "محلی برای زندگی" است که اغلب به صورت فضایی بسته برای نگهداری گیاهان و برخی جانوران(خزندگان) ساخته میشود.در واقع بخشی از اکوسیستم است که در مقیاسی کوچکتر شبیه سازی میشود.

   

  این سیستم در نگاه اول،شباهت زیادی به آکواریوم دارد و تنها یک تفاوت دارد.این که به جای ماهی،در آن گل و گیاه نگهداری میشود.

  ویواریوم،یک اکوسیستم تقریباٌ مستقل است که در آن مقدار نور،خاک،تعداد و نوع گیاهان به گونه ای انتخاب میش...

  تراریوم چیست ؟
  1 تراریوم چیست ؟

  تراریوم

  تراریوم یک محیط محصور و شفاف است که این امکان را فراهم میکند تا گونه هایی از دنیای گیاهان را در ان پرورش دهید .تراریوم به طبیعت فرصت میدهد که در جایی که به صورت ذاتی نمیتواند پرورش یابد ایجاد شود .در فرهنگ لغت ،تراریوم را به صورت ظرف شیشه ای و شفاف که گیاهان در ان رشد میکنند

  تعریف میکنند.

  در واقع تراریوم پلی بین داخل خانه و بیرون است .زندگی درون انها جریان دارد .علاوه بر پرورش اسان،زیبایی خاصی به دکور خانه میبخشد ،تراریوم این امکان را به گیاه میدهد تا در جایی زنده ماند و رشد کند که قب...

  آرشیو بلاگ